Mężczyzna po 40 roku życia reaguje nieco inaczej na zmiany dietetyczne, treningowe, czy włączenie suplementacji, ukierunkowanej na redukcję tkanki tłuszczowej.

O ile w pewnym wieku, odchudzanie i redukcja masy ciała była nieco prostsza, tak wraz z wiekiem, gdy poziom hormonów anabolicznych nieco nam spada, trzeba włożyć nieco więcej wysiłku, jak i bardziej szczegółowo zaplanować strategię żywieniową. Dodatkowo deficyt kaloryczny sprawia, że znacznemu pogorszeniu ulega regeneracja, zwłaszcza układ nerwowy, który będzie miał tendencję do poczucia “wypalenia”.

Oprócz wiadomych działań, jakie należy podjąć, aby redukcja tkanki była możliwa, mowa tutaj o diecie i treningu, ważnym aspektem będzie również wybór suplementu diety, który pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów. Oprócz działania termogenicznego i lipolitycznego, które oferuje praktycznie każdy środek spalający tłuszcz, po 40 roku życia, ważne będzie również wsparcie dla gospodarki glukozowej, jak i układu nerwowego.

Upatrując się w tym sensownego działania na organizm osoby dojrzałej, firma ALLNUTRITION stworzyła spalacz tłuszczu REDOX, którego działanie jest dość szeroki i zapewnia wsparcie całemu organizmowi. Przede wszystkim REDOX, wykazuje działanie:

Lipolityczne i termogeniczne.

Które powiązane jest z takimi składnikami jak HCA, kofeina i forskolina. Substancje te, wykazują silne działanie biologiczne, które dodatkowo uzupełnia się wzajemnie na zasadzie synergii, stymulując metabolizm tak, aby rozkładał on więcej tłuszczu, który to dzięki podwyższonej termogenezie, chętniej jest wykorzystywany na potrzeby energetyczne. Co więcej, zawarta w suplemencie kofeina, podtrzymuje aktywność fizyczną na wysokim poziomie, dzięki czemu chętniej trenujemy, dłużej i intensywniej. Sprawia to, że na treningu wykorzystujemy więcej kalorii, pogłębiając deficyt kaloryczny.

Działanie wspomagające gospodarkę insulinową.

Jest to bardzo ważne zagadnienie dla osób po 40 roku życia, których to mięśnie mają tendencję do wykazywania mniejszej wrażliwości na działanie insuliny. Spalacz REDOX zawiera takie komponenty jak ekstrakt z cynamonu, kapsaicynę, która jest w formie opatentowanej CAPSIMAX, ekstrakt z imbiru oraz chrom. Składowe te, wykazują znaczne wsparcie dla mechanizmu wykorzystania glukozy przez nasz organizm, zapobiegając zjawisku insulinooporności. Zjawisko to jest niezmiernie ważne w kontekście m.in. zapobiegania efektowi odbicia, czyli popularnie nazywanego efektu jojo.

Działanie wspomagające układ nerwowy i samopoczucie.

Tego typu działania zapewnią składniki jak magnez, różeniec górski, jak i ekstrakt z kwiatu szafranu. Składowe te, zapewniają regenerację układu nerwowego, utrzymanie prawidłowego przesyłu impulsów nerwowych, jak i zapobieganiu nadmiernemu stresowi. Co więcej, różeniec górski wykazuje tendencje, do tzw. “oczyszczania receptorów”, co sprawi, że organizm będzie znacznie reagował na działanie stymulantów. Szafran natomiast, zapewnić ma dobre samopoczucie, podtrzymać motywację do działania i wysoką samoocenę.

Mężczyzna po 40 roku życia, dobierając suplement diety, który ma na celu wsparcie procesu odchudzania, powinien się kierować takimi aspektami, jak wsparcie dla gospodarki insulinowej, która ma na celu podtrzymanie aktywności metabolicznej, czy też działanie witalizujące, podnoszące chęci na to, aby podejmować wysiłek. Samo działanie, ukierunkowanie na procesy spalające tkankę tłuszczową mogą być niewystarczające, a brak oddziaływania na pozostałe aspekty może pogorszyć efekty odchudzania.

2 KOMENTARZE

  1. Wygląda na ciekawy produkt a coś więcej na jego temat? Skład? Nie chce aby się okazało że to znów cudowny produkt za 100zł z magnezem i kofeiną :)))

  2. Via ich strona WWW ekstrakt z owoców tamaryndowca malabarskiego, kofeina, kapsaicyna, forskolina, magnez, ekstrakt z imbiru, chrom, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego więc skład jest konkretny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here